Wypożyczalnia kjaków w Zagwiździu

E-Mail:


Cena: 25zł
Województwo: Opolskie
Miasto: Zagwiździe
Telefon: 515935992

Wyświetleń: 78
Napisz wiadomość
Ocena: 3.3 Głosów: 29
. .
Wypożyczalnia kajaków znajduje się nad brzegiem Budkowiczanki w Zagwiździu gm. Murów 27 km na północ od Opola w samym centrum Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

Kilka filmików: http://kajaki.zagwizdzie.pl/filmy-i-zdjecia/

Aktualne akcje: f/kajakizagwizdzie

Pływamy na małych urokliwych rzeczkach m.in. Bogacicą, Bryniczanką, Budkowiczanką, Jemielnicą, Stobrawą, Strumień Kluczborski, Potok Pruszkowski, Mała Panew i Odra.

Polecamy spływy Budkowiczanką na odcinku Trzebiszyn, Tuły, Nowe Budkowice, Stare Budkowice, Morcinek, Zagwiździe, Murów, Okoły, Krzywa Góra i jest to propozycja dla osób indywidualnych, grup zorganizowanych i firm chcących miło i w sposób aktywny spędzić wolny czas na łonie natury.

Wypożyczalnia jest czynna 7 dni w tygodniu i znajduje się w odległości 5 metrów od rzeki Budkowiczanki co zapewnia możliwość wybrania dowolnej trasy spływu o dowolnej porze.

Proponowana trasa to odcinek 2 godzinny o długości 5,5 km z Grzędy przez Morcinek, Zagwiździe do Murowa, która nie wymaga żadnych przeniosek (tz. nie trzeba wychodzić z kajaka, aby go przenosić) i jest przeznaczona dla początkujących amatorów kajakarstwa.
Odcinek dla rodziców z małymi dziećmi to 1 godzinna trasa z Zagwiździa do Murowa. Początek trasy jest w wypożyczalni, gdzie są bezpieczne pomosty do wejścia do kajaków.
Trasa dla twardzieli Szlakiem Pięciu Młynów to 6 godzin kajakarstwa na odcinku Trzebiszyn - Tuły – Nowe Budkowice – Stare Budkowice – Morcinek - Zagwiździe – Murów, która obejmuje 5 przeniosek przy starych zabytkowych młynach.

Trasa dla romantyków to 4,5 godziny sielankowego podziwiania meandrującej rzeki w stanie omal nienaruszonym z licznymi wywrotami i przeszkodami na odcinku Murów – Okoły – Krzywa Góra. Trasa obejmuje 1 przenioskę.
Trasy można dowolnie łączyć wg. uznania i życzenia.

Pływamy również na rzece Stobrawie od Krogulna do Starych Kolni, oraz na rzece Bogacica od Osi do Młodnika.

W ofercie są dwójki, jedynki i jedynki dla dzieci. Są to kajaki turystyczne, płaskodenne zapewniające bardzo wysokie bezpieczeństwo uczestnikom spływu, chroniąc przed tzw. wywrotkami oraz pozwalające pływać przy niskim stanie wody bez konieczności wychodzenia z kajaka celem tzw. przepychania.
Posiadam przyczepę z homologacją do przewozu kajaków, atestowane kamizelki asekuracyjne oraz zapewniamy transport uczestników z i do miejsce wybranej trasy spływu, wg. zasady klient przyjeżdża swoim samochodem do wypożyczalni (gdzie ma zapewniony bezpłatny strzeżony parking, WC i pole biwakowe) i stąd jest zabierany i odwożony na miejsce naszym transportem. Transport może być samochodowy lub wg. życzenia bryczkami.

Rzeka Budkowiczanka na proponowanych odcinkach załapała się w 2013 roku do grona 11 najpiękniejszych rzek Polski pod względem atrakcyjności przyrodniczo - historycznej, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

Budkowiczanka do jedna z najczystszych rzek Opolszczyzny o głębokości od 30 do 80 cm i wolnym nurcie wody co zapewnia duże bezpieczeństwo uczestnikom spływów. Atrakcyjność przyrodnicza rzeki to jej główny atut pod hasłem „Przepłyń mnie, a ZAGWIŹDZIEsz z zachwytu”.
Zgłoś nadużycie
Zgłoś nadużycie - Regulamin

Mapa

Ładuję mapę, proszę czekać.

Komentarze

Brak komentarzy!

Komentowanie dostępne dla zarejestrowanych użytkowników

Promowane


. . .

.

.