Odzyskiwanie prowizji z kredytuWojewództwo: Lubelskie

Wyświetleń: 58
Ocena: 4.3 Głosów: 9
. . .

Jeżeli jako konsument wziąłeś kredyt, który następnie  został spłacony przed terminem np. w wyniku konsolidacji, to należy się Tobie zwrot opłat pobranych z tytułu prowizji. Zapewniamy bezpłatna analizę sprawy oraz  skuteczne dochodzenie roszczeń od banku.

·         W takiej sytuacji kredytodawca powinien proporcjonalnie obniżyć oraz zwrócić wszystkie koszty związane z tym kredytem.

·         Zwrot powinien mieć charakter proporcjonalny, tzn. odnosić się do okresu od dnia faktycznej spłaty kredytu do dnia ostatecznej spłaty określonej w umowie.

Podstawę do odzyskiwania pieniędzy z tytułu wcześniej spłaconych kredytów konsumenckich stanowią przepisy ustawy o kredycie konsumenckim (art. 49 UKK).

Jakie koszty zostaną zwrócone?

·         Proporcjonalna obniżka lub zwrot kosztów obejmuje wszelkie koszty kredytu.

·         Przykładowo obniżka może obejmować koszt ubezpieczenia, będzie to też proporcjonalna część odsetek, a także wszelkich prowizji, opłat administracyjnych czy przygotowawczych.

·         Zazwyczaj kredytodawcy nie wymagają zapłaty odsetek w związku z wcześniej spłaconym kredytem, za niewykorzystany okres kredytowania. Jednak często nie obniżają przy tym ani nie zwracają pobranych różnego rodzaju kosztów początkowych za jednorazowe czynności lub usługi, jak np. właśnie opłaty przygotowawcze, opłaty administracyjne czy opłaty wstępne.

W czym pomożemy?

Wiesz już, że należy Ci się zwrot części poniesionych kosztów w związku wcześniejszą spłatą kredytu, jednak nie potrafisz skutecznie ich odzyskać? Nasi prawnicy zrobią to za Ciebie.

·         Poprowadzimy negocjacje z bankiem w procesie reklamacyjnym oraz polubownym (dochodząc od banku zwrotu nienależnych kosztów).

·         W razie braku porozumienia, wystąpimy na drogę sądową (przygotujemy pozew do Sądu Powszechnego i poprowadzimy sprawę).

Jeśli miałeś kredyt, który spłaciłeś przed terminem (gotówkowo lub poprzez konsolidację z innym kredytem) – zgłoś się do nas.

Pomożemy odzyskać należne Ci pieniądze.

Zgłoś nadużycie
Zgłoś nadużycie - Regulamin

Komentarze

Brak komentarzy!

Komentowanie dostępne dla zarejestrowanych użytkowników

Promowane


. . .

.

.